מפתח להצלחה

הצלחה הינה תוצאה של עשייה מושכלת ומבוססת תהליכים מדודים ושקולים. ההצלחה מלמדת שלניסיון האישי – מקצועי ולידע שאנו רוכשים, למטרות והיעדים שאנו מגדירים מונחי אסטרטגיה וכמו כן, לצורך במציאת פתרונות לסוגיות שונות, חשיבות קריטית בהפקת תוצאות והישגים מבדלים, המניעים לעשייה רצופה תוך אמביציה, מוטיבציה והישגיות

מהו המכנה המשותף המאפיין אנשים מצליחים? הם יזמים, חדורי מטרה, אסרטיביים, נחושים והיישגים, שוקדים וממוקדים, יצירתיים, נאמנים לתפיסה המחשבתית והעשייה שמנחה אותם, מפגינים כישורי הישרדות וכמו כן, עיירניים לתהליכים סביבם תוך זיהוי גורמים המאיימים להכשיל את מטרתם ולומדים לאכוף את המכשולים בגישה מושכלת. לעיתים, המניע והדחף שלנו לעשייה וחדשנות מקורה במודל לחיקוי (Role model) שאימצנו ובה בעת, באותה נשימה, מובעת האמירה, “הלוואי וגם יכולתי, הלוואי וידעתי את השיטה והדרך. אני חייב להיות לפחות כמוהו (ואם אפשרי, יותר). business-success

מהו הצעד הראשון ומה מתכננים? מה מייצר את הדרייב ואיך מיישמים?

ראשית, יש להגדיר את החזון. חשוב שיהיה מציאותי ובעל פוטנציאל למימוש. בשלב זה שואלים את שאלות ה-”מה”: מה מבדל את הרעיון, מהו הערך המוסף של החזון, מה מבדל אותי כאישיות ומיהם המתחרים, מהן החוזקות המובילות שלי, מהם המניעים שלי להצלחה, מהן ההחלטות והבחירות בכל שלב, מהו הצורך עליו עונה החזון, מה יניע את הלקוחות/קהל להקשיב ולעקוב. הצבת החזון מאופיינת בהבנה והראייה של התמונה הסופית וההשפעה שיחולל. בשלב שני, שואלים את שאלות ה- “איך”: איך מתחילים לגבש את התהליך, מהם שלבי התכנון על פני רצף הזמן, איך נקבע את המטרות והיעדים, איך מודדים ביצועים, איך יוצרים תיעדוף לתוצרים, איך בוחרים יועצים ומלווים לתהליך, איך משמרים התמדה ומיתוג לטווח ארוך. כאשר החזון מבוסס וארגז הכלים נארז, נדרשים ניהול עצמי, מוטיבציה ודרייב לפעולה.

מוטיבציה מועצמת כאשר מכלול התהליכים מעוררים, דוחפים ומכוונים אותנו ליוזמה ופעולה. המוטיבציה, ברת ניהול ושליטה. כאשר אנו מאפשרים למוטיבציה (נמוכה) לנהל אותנו – אנו עלולים להרחיב את הפער בין הדחף לעשייה – לחידלון מעשיה. טיפוח ושימור מוטיבציה גבוהה, יציבה ולאורך זמן , מעצימה את האתגר וההישגים אליהם אנו שואפים ומפתחת יצירתיות. כאשר החזון והאתגר מוגדרים, יוצאים לדרך: תכנית, אסטרטגיה ומדדים – יש, תהליך מתוכנן ומובנה עפ”י יעדים – יש. אם כן יש לזכור: הצלחה לא מושגת בגישת “עד כמה מהר אגיע. הצלחה מושגת בשיטתיות, עפ”י המתודולוגיה והאסטרטגיה שקבענו, בעיירנות, נחישות ואסרטיביות”. הצלחה נבנית בשלבים. תעדוף שלבי הפרוייקט – הכרחי.

הצלחה נובעת מניצול ממוקד ומכוון של הזדמנויות (צפויות ובלתי צפויות), מקהילה וסביבת עבודה תומכת ומלווה, מסביבה תרבותית רותמת, מתכנון מחושב ויכולת נכונה לניהול זמן, משאבים כספיים ואינטואיציה פורה. לצד האנקדוטות החיוביות, לציין שהצלחה (אף) נבנית תוך מפגש עם מהמורות וכישלונות, תוך התבוננות בשלבי הכישלון – כשלבי מעבר הכרחיים. אלו ילמדו אותנו לבחון ולסנן את הנתונים שגייסנו, מהם נפיק תובנות שינחו אותנו לצעדים נכונים ומדוייקים. הישגים ארוכי טווח מוטמעים תוך לימוד וניתוח הממצאים, שחזור/תרגול של ההתנהגות והמונחים שלימדו את דפוס התנהגות ויצר מודל התנהגותי קבוע על פי המקום והסיטואציה, הקשבה למשובים, ציון אבני דרך משמעותיים שיצרו פריצות דרך והטבעה של התוצאות כארגז כלים מלווה. הצלחה ומיתוג אישי תלויים בשלושה גורמים עיקריים: במוצר איכותי בעל ביקוש גבוה וקבוע,  קהל לקוחות נאמן ומחוייב, שירותיות ומענה יעיל ומהיר לצרכי הלקוח ואתה – המותג, שממשיך לטפח את התוצאות, מייצר נאמנות ומהימנות ומשמר קשרים ונאמנות לצרכנים.

You might well remember that nothing can bring you success but yourselfNapoleon Hill

בהצלחה

ליאור לנגר I פיתוח מצויינות בניהול    Picture1

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s